Czytanie bostońskie… rozkręcamy się

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

31 marca 2019

Jak zainteresować i zachęcić uczniów do czytania, gdy powszechnie stosowane  metody zawodzą? Jak kształtować nawyk czytania w dobie multimediów?

Poszukując efektywnych rozwiązań, z dniem 1 grudnia 2018r. wprowadziliśmy w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. kan. Jana Sieka w Błędostowie metodę  pedagogiki kreatywnej „czytanie po  bostońsku”. Metoda przywędrowała do nas zza Oceanu i stosowana jest głównie w szkołach prywatnych.  Zaletą metody jest rozpoczynanie dnia  od przyjemności, a nie od samych obowiązków.   

 

Wprowadziliśmy tę metodę w naszej szkole, ponieważ wiemy  jak  ogromną moc i wpływ na życie człowieka mają książki. Chcemy pokazać uczniom, że czytanie jest fajne i wartościowe. Wybierając samodzielnie pozycje do czytania, uczniowie rozwijają własne zainteresowania i pogłębiają horyzonty myślowe. Stosując metodę bostońską dążymy do wyrobienia  nawyku czytania, który pozytywnie wpłynie na proces uczenia się uczniów. Jeżeli efekty zastosowania metody będą takie jak w Bostonie, to kto wie, może z czasem zostanie wprowadzona do wszystkich polskich szkół?

Naszym czytaniem zainteresowała się stacja TVN, która z kamerą podglądała czytanie uczniów klasy VI i wychowawczyni p. Wioli Kamer.

Zapraszamy do obejrzenia filmu: Czytanie bostońskie, czyli jakie? dziendobry.tvn.pl

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-03-31
Data publikacji:2019-03-31
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Katarzyna Szymańska
Liczba odwiedzin:975