Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. kan. Jana Sieka

Strona główna

Witamy na naszej stronie

Serdecznie witamy i zapraszamy do podróży po internetowej stronie naszej placówki. Prezentujemy tu szkolne aktualności, historię szkoły i dokumenty regulujące jej funkcjonowanie. Mamy nadzieję, że czas spędzony na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. kan. Jana Sieka w Błędostowie nie będzie dla Was straconym i wkrótce ponownie odwiedzicie naszą witrynę.

Najnowsze aktualności

Przejdź do -

Narodowe Czytanie - "Przedwiośnie"

17 września 2018

Dnia 12.09.2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Błędostowie miała miejsce kolejna edycja „Narodowego Czytania”, nad którą patronat honorowy sprawuje para prezydencka Rzeczpospolitej Polskiej. W tym roku szkolnym czytaliśmy wybrane fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

Czytaj więcej o: Narodowe Czytanie - "Przedwiośnie"

Witamy w szkole

11 września 2018

Wakacje dobiegły końca, a początek roku szkolnego wzbudza wiele emocji. Niektórzy z Nas się cieszą, inni są zestresowani. Trzeci września w tym roku to święto szkoły. Dzień, w którym po dwumiesięcznej przerwie, szkolne korytarze i pracownie wypełniają się gwarem dziecięcych rozmów, pełnych jeszcze wakacyjnych przeżyć i emocji. To dzień powrotu do kolegów z ławki, wspólnych zajęć, ale także i obowiązków. Dzień, w którym radość jest nierozerwalnie połączona z odrobiną smutku. W tym dniu rodzice oddają szkole swój największy skarb - dzieci.

Czytaj więcej o: Witamy w szkole

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

28 sierpnia 2018

   Uwaga! 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września / poniedziałek/

8.00 - Msza Święta w Kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

9.00 – Rozpoczęcie roku szkolnego i ślubowanie uczniów kl.I  w sali gimnastycznej, potem spotkanie z wychowawcami klas.

Obowiązuje strój galowy.

Czytaj więcej o: Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
Przejdź do -

Wakacyjny festyn rodzinny

27 sierpnia 2018

19 sierpnia –niedziela

Dwa tygodnie przed rozpoczęciem roku szkolnego w naszej szkole zapanowała radosna atmosfera zabawy. Bogaty program festynu oraz wspomnienie ubiegłorocznej imprezy sprawiło, że szkoła oraz boiska wypełniły się tłumem ludzi. 

Czytaj więcej o: Wakacyjny festyn rodzinny

Uroczystości Diecezjalne św. Stanisława Kostki

24 sierpnia 2018

Dnia 19.08.2018r. sześcioro uczniów ze sztandarem naszej szkoły pod opieką p. Anny Izbickiej brało udział w uroczystej mszy świętej poświęconej 450 rocznicy śmierci św. Stanisława Kostki.

Czytaj więcej o: Uroczystości Diecezjalne św. Stanisława Kostki
Przejdź do -

Przy mogile w 100. rocznicę Niepodległej

21 sierpnia 2018

Dnia 10.08.201 r. , w upalne piątkowe południe uczestniczyliśmy w uroczystości 98 rocznicy śmierci ppor. Zdzisława Straszewicza, która odbyła się przy symbolicznej mogile położonej w domosławskim lesie, na pograniczu gmin: Pokrzywnica i Winnica. Była to jedna z form uroczystości upamiętniających stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej o: Przy mogile w 100. rocznicę Niepodległej

Festyn - 19 sierpnia

13 sierpnia 2018
Przejdź do -

Zamawiam słońce na dwa miesiące

2 lipca 2018

W piątek 22 czerwca był ostatni dniem nauki. Wszyscy długo oczekiwali upragnionych wakacji po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy. Tego dnia w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2017/2018 uczestniczył Wójt Gminy Winnica pan Mariusz Kowalewski, który wręczył stypendia pięciu najlepszym uczniom naszej szkoły ze średnią ocen powyżej 5,0 i zachowaniem wzorowym. 

Czytaj więcej o: Zamawiam słońce na dwa miesiące

Podziękowanie

2 lipca 2018

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018 składam serdeczne podziękowania GRONU PEDAGOGICZNEMU, PRACOWNIKOM ADMINISTRACJI I OBSŁUGI, UCZNIOM, RODZICOM za solidną pracę i zaangażowanie.

Czytaj więcej o: Podziękowanie
Przejdź do -

Spotkanie w przedszkolu

26 czerwca 2018

W dniu 12.06.2018 r. z bardzo miłą niespodzianką przybył do nas Wójt Gminy Winnica i Pan Policjant. Związku z zbliżającymi się wakacjami została przeprowadzona krótka pogadanka na temat bezpiecznych wakacji.  Przedszkolaki z grupy "Krasnali" i grupy "Puchatki" otrzymały odblaskowe kamizelki  z wizerunkiem postaci swojej grupy,  za co pragniemy serdecznie podziękować Panu Wójtowi oraz Panu Dzielnicowemu.

Czytaj więcej o: Spotkanie w przedszkolu