Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. kan. Jana Sieka

Strona główna

Witamy na naszej stronie

Serdecznie witamy i zapraszamy do podróży po internetowej stronie naszej placówki. Prezentujemy tu szkolne aktualności, historię szkoły i dokumenty regulujące jej funkcjonowanie. Mamy nadzieję, że czas spędzony na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. kan. Jana Sieka w Błędostowie nie będzie dla Was straconym i wkrótce ponownie odwiedzicie naszą witrynę.

Najnowsze aktualności

Przejdź do -

Bezpieczne ferie z pierwszą pomocą

16 stycznia 2019

We wtorek  15.01.2019r. nasz nauczyciel – p. Maciej Szczesik, który jest jednocześnie ratownikiem WOPR, przeprowadził wśród uczniów klas I - III i IV – VIII szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz zapoznał ze sprzętem, jaki wykorzystują w swojej pracy ratownicy medyczni. Jednocześnie p. Maciej przekazał zebranym na sali wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i umiejętności przebywania na lodzie. Uczniowie  z dużym zainteresowaniem słuchali informacji przekazywanych przez nauczyciela – ratownika, który popierał swoją wiedzę licznymi przykładami z niejednej akcji ratunkowej na lodzie czy w wodzie.

Nauczyciel przypomniał zasady, jak i gdzie bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Mamy nadzieję, że uczniowie spędzą ferie bezpiecznie, a  przekazane wiadomości uchronią przed groźnymi wypadkami lub zapobiegną czy pomogą ocalić czyjeś zdrowie.

Czytaj więcej o: Bezpieczne ferie z pierwszą pomocą

Zebranie z rodzicami - 25.01.2019r.

16 stycznia 2019

25.01.2019r. o godz.13.30 odbędzie się zebranie z rodzicami.

Porządek zebrania:

I Spotkanie ogólne

  1. Wpływ czytelnictwa na rozwój młodzieży – prezentacja.
  2. Praca szkoły w I semestrze – prezentacja.
  3. Sprawy różne.

II Spotkania z wychowawcami.

Czytaj więcej o: Zebranie z rodzicami - 25.01.2019r.
Przejdź do -

W krainie głosek i liter", czyli ortografia na wesoło

16 stycznia 2019

 

Coraz częściej występujących wśród uczniów trudności w czytaniu, pisaniu i ortografii. Coraz więcej dzieci staje się pacjentami poradni dyslektycznych, dlatego postanowiliśmy połączyć naukę z zabawą. Za pomocą klocków glotto uczyliśmy się ortografii, co sprawiło i przyniosło już na pierwszej lekcji sukces. Zaznaczamy, że metoda glottodydaktyczna pozwala w pełni wykorzystać tendencję dziecka do zabawy i poznawania znaków graficznych.

 Będziemy kontynuować naszą przygodę z klockami glotto..., przecież ortografia nie może być nudna......

Czytaj więcej o: W krainie głosek i liter", czyli ortografia na wesoło

Zabawy w karnawale - ogłoszenie

15 stycznia 2019

24 stycznia 2019r . odbędzie się spotkanie z animatorem zabaw.

Motyw przewodni: Zima.

Dla oddziałów przedszkolnych i klas I - III zorganizowane zostaną "Zabawy z Animatorem", a dla klas IV - VIII pokaz eksperymentalny.

Program:

Kl. I - III godz. 8.00 - 9.00

Odziały przedszkolne godz.9.00 - 10.00

kl. IV - VIII w godz. 10.00 - 11.00

W tym dniu mile widziane kreatywne przebranie - tematyka zimowe.

Czytaj więcej o: Zabawy w karnawale - ogłoszenie
Przejdź do -

SEROMANIACY

14 stycznia 2019

W poniedziałkowy ranek na klasę pierwszą  czekała prawdziwa serowa uczta, przygotowana przez nasze wspaniałe mamy p. Marzenkę, p. Edytkę , p. Elę ( Master Chef przy nich to pikuś). Podczas spotkania udowodniliśmy , że sery są idealną bazą dla stworzenia smakowitych dań – od przekąsek, po dania główne. Na zakończenie obejrzeliśmy film edukacyjny pt.” Jak robimy ser?”.

Czytaj więcej o: SEROMANIACY
Przejdź do -

Praca bankowca — poznajemy ścieżkę kariery

11 stycznia 2019

 ... Chcę być jak, czyli dalszy ciąg poznawania zawodów naszych rodziców.

W czwartkowy ranek do naszej klasy zawitał gość specjalny - Pani Marzena - reprezentant jakże odpowiedzialnego zawodu, jakim jest bankowiec. Każdy z nas patrzył w dzieciństwie z wielkim podziwem na Panią z okienka, która ma te wszystkie pieczątki, i inne gadżety…. Pani Marzena jak na zawodowca przystało przyszła do nas uzbrojona w ogrom wiedzy i plansze demonstracyjne.

Czytaj więcej o: Praca bankowca — poznajemy ścieżkę kariery

Jeszcze zdążę Mały Książę

10 stycznia 2019

     W środę uczniowie z klas IV- VIII pod opieką nauczycieli: K.Szymańskiej, A.Izbickiej i J.Iwińskiego obejrzeli interaktywne widowisko multimedialne w wykonaniu Teatru Show pt.: „ Jeszcze zdążę Mały Książę – tajemnicze okoliczności literackiej działalności”. Zamysłem autorów przedstawienia było włączenie uczniów do przeprowadzenia analizy działalności małego chłopca o kryptonimie „Mały Książę”.  W roli detektywów wystąpili uczniowie obecni na widowni, dla których analiza i dedukcja jest ciekawą formą obcowania z literaturą.

Czytaj więcej o: Jeszcze zdążę Mały Książę

Góra Grosza 2018/19

6 stycznia 2019

W ostatnich miesiącach w naszej szkole trwała akcja "Góra Grosza". Pieniądze zbierali i mali i duzi, uczniowie i rodzice. Akcja trwała do 2 stycznia 2019r. i zakończyła się sukcesem! Zebraliśmy 247 zł 92 gr

Dziękujemy za zaangażowanie i zachęcamy do włączania się w podobne projekty w przyszłości.

 

Czytaj więcej o: Góra Grosza 2018/19
Przejdź do -

Wigilia

29 grudnia 2018

W tradycję naszej szkoły wpisała się wigilia szkolna. Jak co roku, ostatniego dnia nauki w grudniu, spotykamy się na sali gimnastycznej, by wraz z zaproszonymi gośćmi, rodzicami cieszyć się z nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Składamy życzenia, śpiewamy kolędy, dzielimy się opłatkiem, a potem spożywamy wigilijne potrawy. Tego dnia każdy każdemu w szczególny sposób okazuje życzliwość i przyjaźń.

Czytaj więcej o: Wigilia
Przejdź do -

Bijemy rekord

20 grudnia 2018

Cała społeczność szkolna wzięła udział w akcji Stowarzyszenia Pro Salute na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB. Naszym zadaniem było włączenie się w bicie rekordu w tworzeniu najdłuższego łańcucha z papieru. Udało nam się wykonać łańcuch o długości ponad 600 m. : w tym  kl. III - 250 m, a kl. V - 230 m. Uczniowie do wykonania zadania przyłożyli się z całego serca, za co im serdecznie dziękujemy.  Pozostałych zachęcamy do jeszcze większego zaangażowania, pamiętajcie okazane dobro, zawsze do nas wraca.

Czytaj więcej o: Bijemy rekord