Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Śladami niezłomnych

Śladami niezłomnych

21 marca 2019
Przejdź do - Podziel się czytaniem...

Podziel się czytaniem...

19 marca 2019

Samorząd szkolny postanowił sprawdzić, jak uczniowie radzą sobie z naszym programem „ Czytanie Bostońskie”. Chodziliśmy z klasy do klasy i podglądaliśmy…..

Pierwsza myśl jak wszystkim nam przyszła …” O rany słuchają zaciekawieni, niektórzy z lekkim uśmiechem, jakby zgadzali się z treścią tekstu, który jest właśnie czytany. Jednomyślnie stwierdzamy - Mamy to! 

Dociekliśmy, że dzieci po zapoznaniu się z nowymi tytułami gromadnie przystępowały do pożyczania książek, które ich zainteresowały. Z przyjemnością obserwujemy, że w Naszej szkole dużo się dzieje i wiele z tych działań poświęcone jest promocji czytelnictwa. Kto wie, może wśród nas są początkujący pisarze?

Przejdź do - Najsmaczniejsza książka kucharska

Najsmaczniejsza książka kucharska

19 marca 2019

Uczniowie klas I-III zostali autorami książki gdzie podzielili się własnymi pomysłami na II śniadanie. Doskonała książka propozycji, która wprowadziła  najmłodszych w kulinarne tajniki i dobre obyczaje w kuchni. Niezwykle smakowite ilustracje owoców i warzyw, odkrywane na kolejnych stronach książki, mogą podkusić do podgryzania kartek. Na szczęście papier dobrany zostały tak, aby książka była całkowicie bezpieczna. Hahahah !

Zapraszamy do obejrzenia.

Przejdź do - Co jest ważniejsze, prawdziwe zycie czy fikcyjna rzeczywistość?

Co jest ważniejsze, prawdziwe zycie czy fikcyjna rzeczywistość?

12 marca 2019

5 marca uczniowie klas I – IV oraz przedszkolacy obejrzeli bajkę edukacyjną  pt. „Księżniczka Ania”. Tytułowa bohaterka to wesoła i rozbrykana  9 - latka, lubiąca taniec i zabawy z przyjaciółmi. Jej życie zmienia się całkowicie w dniu urodzin,  gdy dostaje komputer. Gry komputerowe pochłaniają ją bez reszty. Dziewczynka nie wysypia się, nie dba o higienę, porządek,  z nikim się nie spotyka, a nawet zrywa z przyjaciółką na rzecz wirtualnej  znajomości. W pewnym momencie Ania musi zdecydować, co jest  ważniejsze, prawdziwe życie czy fikcyjna rzeczywistość ? Zachowanie Ani jest przestrogą dla młodych osób, które nierozważnie korzystają z Internetu.

Przejdź do - Zaczarowana zagroda

Zaczarowana zagroda

12 marca 2019

Ogromne brawa dla klasy I !!!!  Pierwsza lektura okazała się czytelniczym sukcesem - kolorowe ilustracje, poręczny format i duża czcionka okazała się  książką idealną do samodzielnego czytania! Uczniowie odwiedzili najdalsze zakątki Antarktydy. Podczas wspólnej wyprawy dzieci odkrywały nieznany im wcześniej kontynent, odwiedziły znajdującą się tam stację polarną oraz poszerzyły wiadomości na temat żyjących tam zwierząt. W ramach zajęć zorganizowaliśmy klasowy teleturniej sprawdzający zapamiętane wiadomości z lektury szkolnej. Uczniowie rozwiązywali ciekawe rebusy, krzyżówki, rozsypanki zdaniowe, a także układali plan wydarzeń. Całe zajęcia odbyły się w przyjaznej atmosferze. W ramach współpracy dzieci wykonały także makietę Zaczarowanej zagrody.

Przejdź do - Certyfikat "Dobrze zaPROJEKTowanej Szkoły 2019" przyznany

Certyfikat "Dobrze zaPROJEKTowanej Szkoły 2019" przyznany

11 marca 2019

Uczniowie klasy VI jeszcze w pierwszym semestrze wzięli udział w konkursie organizowanym przez wydawnictwo "Nowa Era". Celem konkursu było opracowanie najciekawszego projektu edukacyjnego. Uczniowie naszej szkoły od początku roku szkolnego regularnie biorą udział w projektach o różnorodnej tematyce, które rozwijają ich samodzielność, kreatywność i innowacyjność. Listopadowy projekt szóstoklasistów, którego tematem była Niepodległość Polski, wykorzystywał aplikację "Word Cloud". Aplikacja ta umożliwia tworzenie tzw. "map tagów", z którymi uczniowie poradzili sobie śpiewająco.  Klasa VI zakwalifikowała się do konkursu pt.: "Projekt z klasą" w grudniu, a ich wysiłek został doceniony w lutym.  Gratulujemy i życzymy dalszych projektowych sukcesów!

Przejdź do - Promocja Zdrowia

Promocja Zdrowia

11 marca 2019

PROGRAM PROMOCJI ZDROWIA W NASZEJ SZKOLE angażuje do aktywności i kreatywności uczniów poprzez wykorzystywanie własnych pomysłów w zakresie działań związanych z dbaniem o własne zdrowie. Uczennice same wpadły na pomysł zrobienia maskotek Szkole Promującej Zdrowie.

Przejdź do - Być kobietą, być kobietą ...

Być kobietą, być kobietą ...

11 marca 2019

Fakt, kobiety trzeba kochać i szanować na co dzień, a nie od wielkiego dzwonu. 

Dla chłopców w naszej szkole jest to oczywiste. Niemniej jednak męska cześć Samorządu Uczniowskiego postanowiła 8 marca złożyć serdeczne życzenia wszystkim paniom i pannom. Były więc słowa pełne słońca i radości, mówiące o pozytywnych stronach życia i po prostu o uśmiechu na każdy dzień i prezent niespodzianka. Dziewczynki z oddziałów przedszkolnych otrzymały kolorowe opaski  na włoski, dziewczęta z klas I-III perłowe bransoletki , a dziewczyny z klas IV-VIII bransoletki z koralikiem cyrkonii.

Oczywiści nasze najważniejsze damy – Panie otrzymały kubki z kobiecym akcentem.

 

 

Dziękujemy Wam, nasi młodzi Panowie!  

Przejdź do - Misja programowanie - stop klatka

Misja programowanie - stop klatka

7 marca 2019

Od listopada, w ramach projektu  „Misja programowanie” Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informatycznego, uczniowie klasy I  uczą się programowania. Na początku, bawiąc się przy tym doskonale, programowaliśmy czynności z życia codziennego, sterowaliśmy osobą w realu i na  papierowej planszy, czyli  zajęliśmy się programowaniem w świecie fizycznym, bez użycia komputera.

Czytaj więcej o: Misja programowanie - stop klatka
Przejdź do - Sobota w szkole

Sobota w szkole

7 marca 2019

Choć sobota jest  dniem wolnym, to uczniowie klasy IV zjawili się w szkole punktualnie.  Trzeba przyznać, że frekwencja dopisała.  Uczniowie spotkali się, aby spędzić wspólnie czas  w troszkę inny sposób niż zazwyczaj. Dzieci podzielone na grupy zmagały się z różnymi konkurencjami, które wcale nie okazały się takie łatwe, jednak wspierani byli przez rodziców, którzy także mieli  pewne zadania do wykonania. Przez cały czas panowała miła serdeczna atmosfera i trzeba przyznać, że trudno było się rozstać. Padły jednak ustalenia,  co do kolejnych spotkań..

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-04-22
Data publikacji:2017-04-22
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:24234