Jesteś tutaj: Start / Szkoła / Biblioteka

Biblioteka

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Kapelusz Pani Wrony

22 grudnia 2020

Polecam obejrzenie spektaklów on-line:

 „Kapelusz Pani Wrony” Doroty Parlak w reżyserii Punch Mamy ( dzisiaj godz. 12:00)

Drugi internetowy spektakl to nawiązanie do klasyki baśni. Będzie to „Dzielny ołowiany żołnierzyk” wg J. Ch. Andersena w reżyserii Zbigniewa Lisowskiego.

Obydwa przedstawienia dostępne będą na kanale YouTube: https://www.youtube.com/user/bajpomorski .

Czytaj więcej o: Kapelusz Pani Wrony

Calineczka

18 grudnia 2020

Aby pozostać w klimacie bożonarodzeniowym zachęcam rodziców, uczniów, nauczycieli( logopedów) do zapoznania się z tekstem bajki logopedycznej, link poniżej:

 https://pedagogika-specjalna.edu.pl/logopedia/bajka-logopedyczna-boze-narodzenie-krzysia/

Zapraszam też w świąteczne ferie do obejrzenia spektaklu „Calineczka”.

 

Czytaj więcej o: Calineczka

Tradycje bożonarodzeniowe na świecie

17 grudnia 2020

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia zachęcam nauczycieli, rodziców, uczniów do zapoznania się z tradycjami bożonarodzeniowymi w świecie . Proszę wejść w link poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=b5Uu5TcYwpo

Zachęcam też do korzystania z narzędzia Wordwall . Tutaj można skorzystać z  udostępnionych materiałów dydaktycznych oraz tworzyć własne. Za darmo można tworzyć własne materiały( z limitem)po założeniu konta Basic. Za darmo można udostępniać i pobierać zasoby zapisane jako „publiczne”( bez konieczności zakładani konta). Można pobrać materiały dydaktyczne, np.:  dotyczące Świąt Bożego Narodzenia.

Święta tuż, tuż….

14 grudnia 2020

Zbliżają się świętą Bożego Narodzenia.  Oprócz corocznej krzątaniny, związanej ze świętami, trzeba chodź na chwilę odpocząć . Właśnie w czasie tej wolnej chwili zachęcam dzieci do rozwiązywania rebusów, do układania puzzli i wysłuchania opowieści związanej z  Bożym Narodzeniem. Proszę zatem  odwiedzić stronę internetową- janauczycielka(link poniżej)

https://www.janauczycielka.com/gry-interaktywne/

Tutaj poukładacie świąteczne puzzle, policzycie ze Świętym Mikołajem i ubierzecie interaktywną choinkę.

 

Czytaj więcej o: Święta tuż, tuż….

Wyzywam na pojedynek na książki

9 grudnia 2020

Uwaga społeczność szkolna!

 Początek pojedynku - 8.12.2020 do 8.02.2020 r.

Wypożycz książkę/ebooka/audiobooka z dowolnej biblioteki, ebooka/audiobooka z wirtualnej biblioteki/ Wolnelektury.pl lub pożycz od przyjaciół/rodziny.

Przeczytaj i napisz kilka zdań o wrażeniach z lektury,  podaj jej tytuł, autora lub narysuj treść książki, wykorzystując technologię komputerową, emotikony - (tabela). Pracę należy przesłać na adres e-mailowy szkoły .

 Czytajcie dla przyjemności – zawsze. Inaczej to wszystko nie ma sensu. Wyzwania książkowe traktujcie jako miły dodatek, motywację i wielką czytelniczą przygodę!

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

7 grudnia 2020

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych został ustanowiony w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych na zakończenie Dekady Osób Niepełnosprawnych (1983 – 1992). Ustanawiając Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ONZ chciała zwrócić uwagę na problemy tej grupy społecznej i podkreślić konieczność działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa, wyrównywania szans i przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu tych osób.

To święto to ma na celu zwiększenie świadomości publicznej na temat ograniczeń, z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne.

 

 

Czytaj więcej o: Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Jak czytać, aby nie zasnąć?

2 grudnia 2020

Zachęcam do obejrzenia webinaru: Jak czytać, aby nie zasnąć? Wszystkich, którzy lubią czytać znajdą w tym nagraniu coś dla siebie. Prowadząca przedstawia m.in. nowoczesne metody aktywnego czytania. Tutaj można znaleźć też odpowiedź na pytanie: Jak aktywizować innych do czytania? Jakie metody stosować na lekcji, aby czytanie było aktywne? Zaciekawionych tematem zachęcam  do obejrzenia wydarzenia, link poniżej:

Czytaj więcej o: Jak czytać, aby nie zasnąć?

#znowuczytamchallenge

27 listopada 2020

 

Zachęcam do wzięcia udziału w  #znowuczytamchallenge  W nadchodzący weekend padnie rekord w czytaniu e-booków i audiobooków. Ustanowią go uczestnicy akcji Czytaj PL, którzy jak co roku w listopadzie udowadniają, że każdy dzień jest dobry na czytanie. Już 27-29 listopada, czyli w ostatni weekend akcji wystartuje 72-godzinny maraton literacki. Organizatorzy Czytaj PL oraz setki miłośników książek wezmą udział w wyzwaniu #znowuczytamchallenge i udowodnią, że czytać oraz słuchać książek można w każdych warunkach. Instytut Książki jest partnerem strategicznym akcji.

Zachęcam do włączenia się do akcji!

 Szczegóły w linku poniżej:

https://instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,znowuczytamchallenge-juz-od-jutra,5824.html

Mam PRAWO

20 listopada 2020

     20 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

Proszę rodziców, nauczycieli, dzieci o zapoznanie się z tekstem Konwencji o prawach dziecka ( https://brpd.gov.pl/konwencja-o-prawach-dziecka/),

obrazkową wersją praw dziecka  oraz o wysłuchanie piosenki o prawach dziecka (https://www.youtube.com/watch?v=Mudintn3BM4

Zapraszam do Genially

17 listopada 2020

Zachęcam nauczycieli do zapisania się do Genially. Tu można zrobić piękną prezentację, wielowymiarową.

https://wakelet.com/@Geniallne_lekcje

Czytaj więcej o: Zapraszam do Genially

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-04-02
Data publikacji:2020-04-02
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Katarzyna Szymańska
Liczba odwiedzin:822