Jesteś tutaj: Start / Szkoła / Biblioteka

Biblioteka

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Dzień Książki

16 maja 2021

23 kwietnia obchodziliśmy ustanowiony w 1995 roku przez UNESCO Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Obecnie  książka funkcjonuje nie tylko w formie tradycyjnej, ale też  w mediach społecznościowych takich jak: Instagram, YouTube, Facebook oraz na blogach czy portalach oceniających książki np.: Lubimy Czytać.

Czytaj więcej o: Dzień Książki

Światowy Dzień Ziemi

23 kwietnia 2021

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji zapraszam nauczycieli, rodziców, uczniów do obejrzenia i wysłuchania ciekawego materiału o treści ekologicznej przygotowanego przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Linki poniżej:

Czytaj więcej o: Światowy Dzień Ziemi

Wkręć się w teatr on-line

16 kwietnia 2021

W niedzielę, 18 kwietnia, zapraszam małych i dużych entuzjastów teatru przed ekrany na spektakl „Na wozie” w cyklu „Wkręć się w teatr on-line”.

Akcja spektaklu Teatru FalkoShow „Na wozie” rozgrywa się w malowniczej miejscowości Lanckorona, wśród wzgórz i drewnianych domów o charakterystycznych dachach i sieniach.

Czytaj więcej o: Wkręć się w teatr on-line

(Nie) brzydkie kaczątko

9 kwietnia 2021

Zachęcam dzieci, rodziców i wszystkich miłośników teatru  do obejrzenia spektaklu on-line „(Nie) brzydkie kaczątko”  11.04.2021( niedziela) o godzinie 16:00 – 19:00 .

Spektakl przygotowany jest przez Teatr Prym Art. W Piasecznie, a transmitowany przez FB Centrum Kultury w Piasecznie.

Czytaj więcej o: (Nie) brzydkie kaczątko

Pora na małego aktora

26 marca 2021

27 marca będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Teatru. Zapraszam na wirtualne zwiedzanie  Teatru Narodowego  od kulis. To niepowtarzalna okazja, aby podejrzeć, co dzieje się po drugiej stronie kurtyny i dowiedzieć się, jak wyglądają próby oraz praca nad spektaklem, jak powstają kostiumy, charakteryzacja czy scenografia.

Czytaj więcej o: Pora na małego aktora

Czytanie pomaga

21 marca 2021

Czytanie pomaga dzieciom, wycisza je, pobudza ich naturalną ciekawość,  inspiruje do kreatywnego myślenia, poszerza ich horyzonty, uczy komunikacji. Dlatego kolejny raz polecam książki do czytania dla młodszych dzieci: Pudel na dyskotece, Chrapka na apkę, , Wielki Bal, Lola i ptaki.

Czytaj więcej o: Czytanie pomaga

Klasa 8 i co dalej?

14 marca 2021

Zachęcam uczniów klas 8, rodziców i inne osoby zainteresowane tematem doradztwa zawodowego do uczestniczenia w spotkaniu on-line „Klasa 8 i co dalej?” adresowanego do  uczniów i rodziców klas 7 i 8 SP. Rozmowa dotyczyć będzie m.in. przekazaniu informacji o powodach  wyboru takiej czy innej szkoły ponadpodstawowej.

Zainteresowanych zapraszam na spotkanie 16.03.2021, o godz. 19:00, link poniżej:

https://pl-pl.facebook.com/szkolazagle

Kobiety są wspaniałe

8 marca 2021

Dzisiaj 8 marca-  Międzynarodowy Dzień Kobiet. Dawno minęły czasy, gdy przysłowiowe „goździki i rajstopy” były podstawą obchodów  tego święta.  Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by uczcić ten dzień, wręczając młodszym i starszym dziewczynkom i kobietom przyjemny prezent, np. książkę. 

 

Czytaj więcej o: Kobiety są wspaniałe

(Nie)widzialna nastoletnia depresja

7 marca 2021

Okres pandemii koronawirusa zmusza ludzi do przymusowego pobytu w domu. Wielu z nas, w tym dzieci, młodzież, nie wytrzymuje napięcia psychicznego związanego z nakreśloną sytuacją. 

Czytaj więcej o: (Nie)widzialna nastoletnia depresja

Dzień Dinozaura

1 marca 2021

W lutym obchodzone są  różne święta. Jednym z nich jest nietypowe święto Dzień Dinozaura, przypadające na 26 lutego.  „Dinozaury fascynują dzieci. Kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i gabarytami.

Czytaj więcej o: Dzień Dinozaura

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-04-02
Data publikacji:2020-04-02
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Katarzyna Szymańska
Liczba odwiedzin:1675