Wykorzystanie nowoczesnych technologii w nauczaniu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

8 września 2019

W ubiegłym roku szkolnym zakupiono do szkoły 3 tablice interaktywne, które wykorzystywane są w codziennej pracy z uczniami klas IV-VIII. Z kolei w bieżącym roku szkolnym, w ramach  Rządowego programu - „Aktywna tablica” zakupiono 2 monitory interaktywne, które uatrakcyjnią pracę nauczycieli i uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Nowoczesne technologie pozwalają nauczycielom prowadzić innowacyjne lekcje z wykorzystaniem najbardziej naturalnych dla uczniów programów interaktywnych, gier i materiałów multimedialnych.

Wprowadzenie do zajęć atrakcyjnych dla uczniów bodźców, na przykład: wyświetlanie materiałów audiowizualnych, stron internetowych, dowolnych plików komputerowych i prezentacji pomaga uczniom w  efektywniejszym zrozumieniu tego, czego się uczą. Przewagą  urządzeń interaktywnych jest możliwość prezentacji ćwiczeń interaktywnych, które pozwalają uczniom wchodzić w interakcje z wyświetlanym na powierzchni tablicy, monitorze  materiałem. Uczniowie mogą zaznaczać, podkreślać, oznaczać obiekty pojawiające się na ekranie, przesuwać kształty, obrazy…,   co aktywizuje i sprawia, że odważnie i chętnie podejmują oni wyzwania, a szkołę czyni bardziej inspirującą.

Z pomocą nowoczesnych pomocy dydaktycznych będzie możliwe efektywniejsze tworzenie na lekcjach środowiska sprzyjającego uczniu się oraz kształtowaniu kompetencji kluczowych u uczniów.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-09-08
Data publikacji:2019-09-08
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Katarzyna Szymańska
Liczba odwiedzin:320